29 січня Черкасирибоохорона виявила та задокументувала факт загибелі водних біологічних ресурсів у підвідному каналі нижче насосної станції в селі Єлизаветовка Черкаського району. Спостерігався різкий сторонній запах від води, зафіксовано загиблу рибу. Повідомлення про ситуацію було направлено до Державної екологічної інспекції у Черкаській області 31 січня поточного року.

З метою встановлення причини загибелі риби 1 лютого спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Черкаській області відібрали проби води та провели вимірювання вмісту розчиненого кисню на місці пригоди. Під час відбору проб спостерігався різкий запах від води, загибла риба наразі вилучена з каналу працівниками Черкасирибоохорони.

Експрес-аналіз проб поверхневої води на вміст розчиненого кисню дав невтішні результати — від 1,5 до 3,2 мг/дм3 при нормі не менше 4,0 мг/дм3. Результати вимірювань наявності інших можливих забруднень будуть повідомлені додатково, йдеться в повідомленні держекоінспекції.

Разом з тим, черкаські «автомайданівці» бють на сполох: мовляв, від виробництва місцевого підприємства «смердить не тільки в повітрі, але й під кригою, от тільки риба не людина — дохне відразу, а з лунок в кризі тхне, як з відстійника».

«Цей злочин санкціонований начальником екологічної інспекції Черкаської області. Запитаєте чому? Якщо це не так, то весь склад інспекції повинен вже бути там і, як мінімум, нараховувати збитки, штрафувати, карати, закривати і чинити всі можливі законні дії щодо припинення роботи підприємства, котре отруює і вбиває навколишнє середовище та могутній Дніпро, бо малі річки біля них вже вбили…» – йдеться в повідомленні активістів.

Автомайданівці також звернулися до Державної екологічної інспекції України з проханням відреагувати на ситуацію.

Related posts:


Читайте также:

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*