Минулого тижня громадські обговорення, цього – громадські слухання. Як і тоді, 24 січня містяни відстоювали Соснівку, виступаючи проти забудови лісу багатоповерхівками. Проте таке рішення ще не остаточне, адже не має юридичної сили, тож збиратимуть черкасців ще раз – 18 лютого.

При вході до залу всі, як і годиться, реєструвалися за паспортами – без черкаської прописки ніяк.

Усього нарахували близько двох сотень людей. Цього виявилось замало для ухвалення рішення, адже потрібно щонайменше триста осіб. Окрім того, і сама процедура скликань не була дотримана. У чому її суть, пояснив громаді міський голова Анатолій Бондаренко.

"У статуті територіальної громади чітко записано, що громадські слухання проводяться за розпорядженням міського голови, але не раніше ніж за 20 днів з моменту розпорядження. А попередні обговорення були тільки минулого тижня, тож воно б усе одно не вступило в дію. Я готовий підписати відповідне розпорядження хоч завтра, тільки визначтеся із днем проведення слухань", – звернувся мер до громади.

Згодом перейшли до самого обговорення. Кожній стороні дають можливість виступити. Проти будівництва виступили міські обранці, громадські активісти та містяни.

Зокрема "свободівець" Ярослав Нищик заявив, що його фракція у міській раді категорично не поділяє розвиток мікрорайону, що запропонував забудовник.

"Ми зі свого боку готові гарантувати п’ять голосів у міській раді щодо недопущення багатоповерхової забудови у Соснівці. І якщо ситуація розвиватиметься іншим чином, то ми готові вдаватися до акцій прямого спротиву плану забудовника", – запевнив присутніх Нищик.

Його підримав і колега по депутатському корпусу Олексій Романов. Він визнає: те, що до такого дійшло, на 99 відсотків винні депутати міської ради. Це стосується і зміни цільового призначення земельної ділянки, і системи голосування, коли, згрупувавши питання і проголосувавши пакетно, депутати недогледіли саме це питання.

Читайте:"Чим тоді дихати!?" – черкасці виступили проти забудови Соснівки

А от містянин В’ячеслав Бохановський пригадав славне минуле Соснівки, коли у нас лікувалася уся Європа, та порівняв її з німецьким курортом Баден-Баденом.

"У Соснівці зараз вісім лікувально-оздоровчих закладів (лікарні, поліклініки). Поки що Соснівку можна ще так називати, бо може перетворитися на "піньківку", там мають залишатися тільки такі заклади. А ще пропоную там будувати дитячі садки, щоб діти дихали свіжим повітрям", – говорить чоловік.

За будівництво під вигуки "Ганьба!" виступив тільки представник забудовника Олександр Олененко. Принаймні більше ніхто не зголосився його підтримати публічно. Він анонсував містянам презентацію проекту забудови, мовляв, його переваги ще не встигли оцінити.

"Не треба спекулювати на тому, що ми хочемо вирубати дерева. Уважно подивіться проект. Тільки на 1800 квадратних метрах там будівельне сміття і треба провести рекультивацію землі. А тим, хто заявляє, що там має будуватися елітне житло, повідомляю, що проектом передбачені одно- і двокімнатні квартири", – зазначив представник ПП "Міськбудплюс".

Зрештою присутні почали голосування, підтримавши проведення громадських слухань щодо генерального плану по забудові мікрорайону Соснівка 18 лютого. А до порядку денного майбутніх обговорень також додали питання щодо накладення мораторію на виділення земельних ділянок під приватну забудову у Соснівському парку та на березі Дніпра.

Як повідомляв сайт vikka.ua, мер заспокоює, що без рішень громадських слухань ніхто Соснівку не забудовуватиме.

Related posts:


Читайте также:

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*