Про стан деяких підприємств обласної комунальної власності, діяльність яких впливає на наповнення бюджету, розповів голова Черкаської облради Олександр Вельбівець на сьогоднішній прес-конференції.

– Ви всі були свідками того, які непрості процеси переживали комунальні підприємства «Фармація», «Облпаливо», готельний комплекс «Дніпро». Це ті підприємства, які є досить привабливими в плані матеріальної бази, якою вони управляють. Та й напрям послуг, що вони виконують, є досить пріоритетним сьогодні на ринку. Хочу зазначити, що в цьому напрямку нам вдалося забезпечити, щоб «Фармація» залишилася в комунальній власності обласної ради. Після запровадження антикризових заходів підприємство припинило нарощувати борги і навіть є динаміка погашення боргів. Непогана динаміка. Якщо попрацюємо так ще рік, то в нас є всі передумови говорити, що підприємству протягом цього бюджетного року вдасться погасити борги. А по календарному плану реструктуризації боргів ми навіть випереджаємо план. Сподіваюся, наступного року підприємство вийде на погашення боргів, нарощування прибутку і сплати податків до бюджету, – зазначив Олександр Вельбівець.

Непростий час, за словами доповідача, переживає комунальне підприємство «Облпаливо».

– За рішенням господарського суду, там запроваджена процедура санації, протягом два десятки судових рішень було прийнято протягом останнього періоду. Я вважаю, що комунальні підприємства доводилися до банкрутства свідомо, щоб потім через спрощену систему прибрати їх у приватну власність. Але нами припинено таку негативну динаміку. Щоправда, до цих пір є протистояння кредиторів щодо підприємства «Облпаливо». Але поки ситуація нами контрольована, хоч і непроста, – зауважив голова облради.

Він зазначив, що нинішня влада взагалі змінила стратегію використання комунального майна. І сам Вельбівець, мовляв, був ініціатором змін.

– Раніше передавалося найбільш ліквідне майно облради на умовах пільгової оренди… Нинішнього року нова стратегія роботи з комунальними підприємствами дала нам можливість збільшити дохід від оренди майна на більш ніж півмільйона гривень, – наголосив Вельбівець. – Нам слід стимулювати працівників цих підприємств фінансово, що можливе лише за умови виконання фінансового плану підприємств. А виконання плану можливе, якщо ми будемо ефективно використовувати майно і забезпечувати стале надходження фінансових потоків на рахунки підприємств.

Related posts:


Читайте также:

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*