До поліції часто надходять звернення від потерпілих, яких зловмисники ошукали, пропонуючи «обмін купюр». Найчастіше жертвами шахрайства під приводом проведення грошової реформи та обміну коштів стає наймеш соціально захищена верства населення – пенсіонери, інформує сектор зв’язків з громадськістю ГУНП у Черкаській області.

Шахраї діють за накатаною схемою: представляються банківськими службовцями, соціальними працівниками та розповідають довірливим жертвам про нібито грошову реформу та термінову необхідність замінити старі грошові купюри на нові. При цьому, мовляв, чим швидше це вони зроблять, тим краще, адже якщо вчасно не здійснити дану операцію, можна втратити всі свої заощадження. Подібні злочини переважно вчинюються у віддалених селах, де жертвами зловмисників стають самотні літні люди.

Потерпілі, не перевіряючи документів візитерів, без осторогу впускають їх до себе додому та надають всі кошти для перерахунку та перепису серії і номеру кожної купюри. Але ця процедура необхідна шахраям виключно для втілення свого плану в життя. Зловмисники перераховують гроші та кладуть їх в заздалегідь підготовлений конверт, мотивуючи це тим, що таким чином кошти підготовлені для обміну, проте насправді зловмисники непомітно замінюють конверти, підсовуючи жертві пакунок із звичайними папірцями або сувенірними банкнотами.

Якщо ж громадяни починають сумніватися та не дозволяють «гостям» проводити такі дії з власними коштами, зловмисники використовують запасний план – видивляються місця, куди потерпілі ховають гроші, і в той час, коли один із шахраїв відволікає увагу пенсіонера, наприклад проханням попити води, інший іде до схованки і забирає всі заощадження.

Поліція закликає селян при появі підозрілих осіб, особливо тих, які розпитують про одиноких літніх людей, відразу повідомляти у сільраду та дільничному офіцерові поліції. Якщо ж після візиту незнайомців виявлено зникнення грошей, слід негайно повідомити про це дільничному офіцерові поліції або за телефоном «102». При розкритті таких злочинів головне – не втратити час.

Related posts:


Читайте также:

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*